Dijagnostika

Dijagnostika pri pregledu kućnih ljubimaca podrazumeva postavljanje dijagnoze bolesti ili zdravstvenog stanja kod kućnog ljubimca na temelju kliničkog pregleda, anamneze, laboratorijskih pretraga ili drugih dijagnostičkih postupaka.

Klinički pregled uključuje vizualni pregled životinje, pregled stanja kože i dlake, slušanje srca i pluća, palpaciju trbuha i drugih organa, pregled usne šupljine i zuba kao i procenu opštog zdravstvenog stanja životinje.

Anamneza je prikupljanje podataka o istoriji bolesti, uključujući vrijeme početka simptoma, njihov tok, ishranu, navike, druge kućne ljubimce, okolinu u kojoj živi i druge relevantne informacije koje mogu pomoći u postavljanju dijagnoze.

Veterinar će odrediti koje dijagnostičke postupke treba provesti na temelju kliničkog pregleda i anamneze, a nakon provedenih pretraga postavit će konačnu dijagnozu te propisati odgovarajuću terapiju ili liječenje. Važno je naglasiti da je rano otkrivanje bolesti kod kućnih ljubimaca ključno za uspešno lečenje i dugoročno zdravlje vašeg ljubimca.

“Sve preporuke za najboljeg pet stomatologa u Srbiji i šire. Mi sve naše klijente šaljemo kod Tatjane, jer smo videli koliko je stručna u svojoj oblasti.”

Paws Bubbles

Najiskrenije preporuke za ovu ordinaciju. Ljubazno osoblje, puno strpljenja i razumevanja. Pre svega profesionalni i puni ljubavi prema životinjama.

Tamara Vlajic

Profesionalni, posvećeni i sa velikom ljubavlju obavljaju sve što je potrebno da bi našim ljubimcima bilo dobro!

Vesna Skoko

Toliko su fini kako prema ljubimcima, tako i prwma nama vlasnicima istih. Profesionalnost je na visokom nivuo. Spreni za svaku vrstu pomoći. Sjajna ekipa oko Dr.Tanje. A Milosav je pravi raj za oči. koliko je on radoznao..

Jelena Nikčević

Stručni,odgovorni, ljubazni i iskreni ljubitelji životinja.
Prate našeg psa od početka.
Nastavili smo da idemo kod njih i kad smo se preselili u drugi kraj grada.
Za svaku preporuku.

Vladimir Petricevic

Prezadovoljna sam profesionalnoscu i strucnosti doktorke Tatjane. Juce je operisan moj pas (mops) koji je imao tumor u vilicnoj kosti. Sve je proslo u najboljem redu. Doktorka koja uliva poverenje i ni jednog momenta nisam sumnjala u ishod intervencije. Predlagali su mi da uspavam psa, ali je moja Mia dobila novi zivot zahvaljujuci timu iz ordinacije Pas Macka I … i doktorki Tatjani. Jedino mi je zao sto nisam ranije upucena na njih.

Aleksandra Bozic

Odlični, pre operacije sve provere se rade koje trebaju, detaljno objasnjenje pre operacije, detaljno posle! Isprate budjenje psa, da stane na noge, pa tek onda se dolazi po njega! Prava klinika, sve po ps-u! Za svaku preporuku! Ljubaznost na nivou! Svaka čast!

Dejana Subotic

Very professional and quick to react. Both my cat and my dog go there. Staff is really kind (part of the staff is speaking english as well).

Laura Ferrero
Posle obimnog, višegodišnjeg ispitivanja, sigurna sam da sam zauvek pronašla svoju veterinarku.
Ceca Vistac

Često postavljena pitanja

Ovde možete naći odgovore na neke od najčešće postavljenih pitanja.

Feces može  da bude validan za analizu do 8 sati, nakon uzorkovanja, ako stoji na sobnoj temperaturi. Ako stoji u frižideru, validan je 12-24 sata.

Uzorci urina bi trebali da se donesu na analizu što pre nakon uzorkovanja, a ne duže od 4 sata (naročito kada je u pitanju ispitivanje sedimenta urina).

Da, čak je i poželjno, naročito ako je u pitanju dijagnostika urinarnog trakta (sprečiti ljubimca da urinira pre dolaska na pregled). Bitno je da ljubimac ne jede 8-12 sati pre ultrazvučnog pregleda stomaka, jer hrana može da ograniči mogućnost pravilne vizualizacije organa trbušne duplje.

Nakon dobijanja rezultata iz referentne laboratorije, test je validan do kraja života, ako se jedinka redovno vakciniše svake godine, najkasnije jedan dan pre isteka tekuće vakcine.

Ukoliko imate bilo kakva dodatna pitanja, kontaktirajte nas